Wybierz Region Indii Północnych

 
 
 
 
NORTH INDIA EAST INIDA
WEST INDIA SOUTH INDIA

 
 

Delhi - Stolica Indii

Stolica Indii, Delhi, jest drugim, najczęściej używanym punktem wjazdowym do kraju, będąc na trasie większości linii lotniczych. Jest dobrze połączone koleją, drogami i połączeniami lotniczymi ze wszystkimi częściami kraju.

Można tu zwiedzić pozostałości po siedmiu prastarych stolic, w tym Shahjahanabad i Qutab Minar, w których miejscu znajduje się obecne Delhi.

Muzea, galerie sztuki i centra kulturalne przyciągają najlepsze wystawy i przedstawienia z całych Indii i zagranicy.

Zakupy obejmują prawie wszystko, co jest sprzedawane w tym kraju; oferta hoteli jest bardzo szeroka – od luksusowych do bardzo przystępnych.

Jednak najbardziej fascynujący ze wszystkiego jest charakter Delhi, który jest bardzo różnorodny, począwszy od Mauzoleum Królów Lodi z XIII wieku do najnowocześniejszych drapaczy chmur z chromu i szkła; i od imperialistycznego Budynku Parlamentu Indii i Pałacu Prezydenckiego do niekończącego się zgiełku otoczonego murem miasta Jama Masjid.

Delhi jest także świetnym miejscem, z którego można wyruszać na krótkie wycieczki do okolicznych miejsc, połączonych siecią dróg.

Stolica Indii, Delhi łączy historyczną przeszłość i nowoczesną teraźniejszość. Miasto Imperium Brytyjskiego było zaplanowane, przez Lutyens, stąd dużo tu skwerów zieleni i parków, a ulice są szerokimi bulwarami zacienionymi drzewami. Legenda głosi, że Delhi, wtedy nazywane, Indraprastha, było założone około roku 1200 p.n.e. przez Pandavas, walecznych bohaterów epopei Mahabharata. Obecnie Delhi jest przede wszystkim miastem historycznym, elegancką stolicą, komercyjnego role komercyjnego i biznesowego centrum pozostawiając Bombajowi i Kalkucie.

New Delhi i Old Delhi rzeczywistości są to dwoma odrębnymi miastami. Ruchliwość i barwność, zatłoczone bazary oraz architektura z czasów Mugolskich Starego Delhi w kontraście do formalnie rozplanowanego Nowego Delhi, gdzie znajdują się szerokie bulwary ze zmienna perspektywą zaprojektowaną przez Lutyen’s. W Delhi znajduje się kilka światowej sławy luksusowych hoteli, z komfortem zapewniającym wypoczynek po podróży; stąd można podziwiać widoki i odgłosy miasta. Wspaniały Red Fort (Czerwony Fort), Jama Masjid (największy meczet w Indiach), kompleks Qutab Minar ze strzelistą wieżą – wszystko to czeka na odwiedzających.

Trochę czasu można spędzić na przechadzkach po niedrogich sklepach i centrach rękodzieła. Magicy i tańczące postacie zabawiają tłumy na rynkach, wróżki przepowiedzą Ci przyszłość. Gorąco dnia powoduje, że wieczory są bardzo ciepłe.

Ciesz się posiłkiem w jednej z wielu najwspanialszych restauracji, egzotyczna muzyka sitars i veen, oraz subtelne rytmy tabli towarzyszą przepysznej kuchni z całego kraju.

Samoloty, pociągi i autobusy często odjeżdżają z Delhi na północ Indii, więc łatwo jest dotrzeć do następnego celu podróży.

TEMPERATURA

Lato – Max.41,2 C, Min.21,4 C

 Zima –Max.33,7 C, Min.6,8

UŻYWANE JĘZYKI: Hindi, Urdu, Angielski, w niektórych częściach Bengali

Najlepsza pora na zwiedzanie: od września do marca

MIEJSCA DO ZWIEDZENIA:

Zabytki z Okresu Mumolskiego:
Purana Quila + Old Fort = Czerwony Fort (spektakl Światło i dźwięk odbywają się latem od godziny 20.30 do 21.30 (jęz.angielski); zimą od godziny 19.30 do 20.30 (jęz.angielski), Kabuli or Khuni Darwaja, Feroz Shah Kotla, Kutub Minar, Tughlaqabad, Nizamuddin Aulia, Humayun's Tomb, Lodi's Tomb, Safdarjung's Tomb, Jama Masjid, Jantar Mantar

Zabytki z Okresu Brytyjskiego:
Brama do Indii, The Secretariat Complex, Rashtrapati Bhavan & Mughal Gardens, Parlament, Teen Murti House i Plac Connaught.

Inne Zabytki:
Bahai (Światynia w kształcie Lotosu), The Supreme Court, Raj Ghat, Shanti Vana, Vijay Ghat, Ladakh Buddha Vihara, Vigyan Bhavan, Diplomatic Enclave.

Linki do wycieczek po Indiach Północnych:

Złoty Trójkąt 9 dni
Święte Miasta 13 dni
Fascynujący Rajastan 16 dni
Fascynujący Rajastan z Safari na Wielbłądach
Rajastan Maharadżów: Pałace i Fortece

Powrót