Karnataka

 

   
 

Wybierz region Indie Południowe

 
 
 
 
NORTH  INDIA EAST  INIDA
WEST  INDIA SOUTH  INDIA

 
 


W Karnatace znajdują się liczne bogato rzeźbione świątynie, zachwycające meczety oraz inne oznaki królewskiej przeszłości. Stolica Karnataki Bengalore jest bardzo dobrą bazą wypadową do zwiedzania regionu, ponieważ znajdują się tam liczne hotele i znakomite restauracje. Niegdyś było to nowoczesne miasto przemysłowe, które rozwinęło się pod rządami Brytyjczyków. Obecnie jest to raj dla turystów; znane jest zarówno z wysoko rozwiniętego przemysłu jak i z tradycyjnych jedwabnych sari. Ogromną atrakcją turystyczną jest również park Cubbon; znajdują się tam między innymi ogród różany, muzeum lalek, akwarium, liczne place zabaw. Dodatkową atrakcją jest prestiżowy tor wyścigów konnych.

W Mysore, które było niegdyś książęcym stanem, znajduje się dosłownie mnóstwo pałaców i muzeów. Pobliskie Srirangapatnam związane jest z historią jednego z najlepiej znanych władców sułtana Tipu. Wspaniała bogato rzeźbiona świątyni znajduje się w Somnathpur, oddalonym o kilkanaście kilometrów od Maysore. Majestatyczne świątynie wykute w kamieniu znajdują się w Belur i Halebidzie. Trudno znaleźć równe im dzieła sztuki, jeśli idzie o perfekcję wykonania detali architektonicznych. Hassan jest znakomitą bazą wypadową do zwiedzania zabytkowych miast Belur i Halebid. Znajduje się tam też hotel o wysokim standardzie.

Niedaleko znajduje się Shravanbelagola znana z ogromnej monolitycznej rzeźby. Postać o wysokości 120m została wykuta z pojedynczego bloku granitu w roku 183 n.e. Co dwanaście lat figura Gomateswara poddawana jest rytualnemu obmyciu przez kapłanów. Na święto przybywają miliony ludzi; jest to jeden z najbarwniejszych festiwali skromnej i surowej religii dżinijskiej.

Top of page

 

GlobNet wycieczki i Wyprawy do Indii, tel. 501272121