Lakshadweep

 

   
 

Wybierz region Indie Południowe

 
 
 
 
NORTH  INDIA EAST  INIDA
WEST  INDIA SOUTH  INDIA

 
 


U wybrzeży Kerali położony jest archipelag 36 wysp koralowych nazywany Lakszadwip. Wyspy są częścią terytorium związkowego w Indiach i stanowią stosunkowo nową atrakcję turystyczną. Dziesięć z tych wysp zamieszkuje spokojny lud posługujący się językiem podobnym do języka używanego przez mieszkańców Kerali. Życie wyspiarzy obraca się dookoła uprawy orzechów kokosowych, wyplatania mat z włókna kokosowego oraz połowu ryb i żółwi morskich. Na samych wyspach nic się nie produkuje, wszystko sprowadza się z „kontynentu”, jak na wyspach mówi się o Indiach. 

Na wyspach kładzie się nacisk na sporty wodne. Każda otoczona jest Rafą Koralową i krystalicznie czystą wodą, w której można nurkować z rurką, z aparatem tlenowym czy surfować. Na pięciu wyspach, które przyjmują turystów, można znaleźć zakwaterowanie w bungalowach na plaży. Pozwolenie na wypłynięcie na wyspy można uzyskać w biurze turystycznym Lakszadwip w Kochi. Na wyspy można dotrzeć samolotem (z Kochi są regularne loty) lub promem (bardzo umiarkowane ceny), który zatrzymuje się na wszystkich wyspach dostępnych dla turystów. Rejs rozpoczyna się i kończy w Kochi.

Od połowy Września do połowy Maja kursuje prom z Cochin na wyspy Lakshdweep Islands

Na koralowych wyspach można wypożyczyć sprzęt do nurkowania, jednak nie ma tam możliwości zrobienia zakupów ani oferuje się żadnych szczególnych rozrywek. Lakszadwip to idealne miejsce, aby oderwać się na jakiś czas od często niegodziwego świata i spędzić kilka dni w przepięknym otoczeniu.


Top of page