Tamil Nadu

 

   
 

Wybierz region Indie Południowe

 
 
 
 
NORTH  INDIA EAST  INIDA
WEST  INDIA SOUTH  INDIA

 
 


Najkorzystniej rozpocząć zwiedzanie Tamilnadu, stanu w Południowych Indiach, od Madras (Chenai), stolicy stanu. Znajduje się tam międzynarodowe lotnisko, port morski, kolej żelazna i dobra sieć dróg, które łączą główne miasta regionu. Zakwaterowanie można znaleźć zarówno w luksusowych hotelach jak i w dużo tańszych hotelikach i kwaterach. Tamilnadu jest bastionem hinduizmu; przeszłość łączy się tutaj silnie w teraźniejszością.

Świątynie w wysokimi wieżami zwanymi gopurami są tutaj bardzo częstym widokiem, dużo rzadziej spotykane w innych częściach kraju. W Tamilnadu życie duchowe i kulturalne mieszkańcow krąży wokół. Wiele dziedzin sztuki ma swoje korzenie w religii i obecne są na codzien w życiu. Tutaj można zobaczyc, a nawet kupić wspaniałe figurki bóstw z brązu, malowidła na szkle i zobaczyc pokaz tańca Bharatnatyam.

W miastach takich jak Mahabalipuram, Kończiweram i Tańdźawur znajdują się świątynie z fortyfikacjami, w obrębie których harmonijnie rozwijała się wielowarstwowa społeczność głosząca wiarę. Kończiweram, zwany także Kanjeevaram, znany jest w całym kraju jako ośrodek wyrobu lśniących jedwabnych sari. Tańdźawur jest znane z odlewanych z brązu figur. Mahabalipuram ze swoim bogactwem rzeźb położony jest nad morzem i jest sam w sobie kurortem morskim. Również w takich miastach jak: Tiruchirapalli i Maduraj znajdują się rowniez znane zabytkowe świątynie.

Inaczej przedstawia się nam Puduććeri, terytorium związkowe i miasto, które przez długi czas było kolonią francuską. Wielu mieszkańców wciąż mówi tutaj po francusku; nadmorskie wille i brukowane ulice przypominają bardziej południe Francji niż południe Indii!

Jeszcze inaczej postrzegamy górskie miejscowości Utakamand i Kodaikanal ― są na wskroś angielskie w swoim charakterze, lubiane przez byłych mieszkańców Indii Brytyjskich. W tych uzdrowiskach klimatycznych można znakomicie wypocząć podczas podróży po Południowych Indiach.  Znajdziesz różne rodzaje zakwaterowania.

Kuchnia Tamilnadu, niemalże całkowicie wegetariańska, zdobyła sobie ogromną popularność w całym kraju; restauracje serwujące dania i przekąski z tego regionu są niemalże w każdym indyjskim mieście.

Linki do wycieczek po Indiach Południowych:

Serce Południowych Indii

Południowe Indie z Goa & Bombaj

Tamilnadu + Kerala + Karnataka

Powrót