Mumbai

 

   
 

Wybierz region Indie Zachodnie

 
 
 
 
NORTH INDIA EAST INIDA
WEST INDIA SOUTH INDIA

 

Miasto będące zachodnią brama wjazdową do Indii oraz stolicą Maharashtra.
Bombaj był kiedyś grupką siedmiu wysp, zwanych Heptanasia przez Plotemy w 150r. n.e.  Lokalna nazwa miasta – Mumbai, pochodzi od Mumba Devi lub Maha Amba Aai, bogini, patronki rybaków, którzy byli pierwszymi mieszkańcami.

W Mumbai znajduje się międzynarodowe lotnisko oraz przystań. Rozwój miasta, za czasów królowej Portugalii, w główny port morski, centrum handlowe oraz producenta filmów był błyskawiczny.
Gotycka Architektura Mumbai widoczna jest w Bramie Indii, Budynku Sądu Najwyższego, w Starym Sekretariacie, Budynkach Uniwersytetu, oraz Victoria Terminus.

Otwarte przestrzenie w tym zatłoczonym mieście to Plaża Chowpatty, Plaża Juhu, oraz Narodowy Park Sanjay Gandhi, drugi duży park dzikiej przyrody w Borivilli.

Bombaj jest głównym centrum kulturowym państwa. Jehangir Art Gallery przyciąga stałymi wystawami sztuki. Prithvi Theatre jest dobrze znany ze swoich sztuk teatralnych, National Centre for Performing Arts okresowo organizuje indyjskie oraz międzynarodowe koncerty muzyczne oraz pokazy taneczne.

W mieście kupić można popularne ubrania i akcesoria w Colaba Causeway, antyki i dobre reprodukcje antyków; na Chor Bazar - złotą i diamentową biżuterię; na Jhaveri Bazar, ubrania znanych firm w Kemps Corner.

Powrót

Linki do wycieczek z Bombajem:

Bombaj & Ajanta/Ellora & Złoty Trójkąt 06
Przylot do Delhi, a wylot z Bombaju 18
Południowe Indie z Goa & Bombaj 08
Serce Południowych Indii 12
Północ & Zachód & Południe & Wschód 23
Kulinarna Podróż z Bombaju do Delhi 01
Gujarat Nieznany 13 dni 
Pole Golfowe w Bombaj